Lisek Horacy

Mięśnie oka jak wszystkie inne w naszym ciele potrzebują regularnego ruchu do prawidłowego funkcjonowania. Proponowane przez nas ćwiczenia mają na celu wzmocnienie mięśni gałkoruchowych co przekłada się na poprawę jakości widzenia w różnych kierunkach, konwergencji i akomodacji oka – ruchu zbieżnego i ustawianiu ostrości przy patrzeniu daleko/blisko. Szczególnie ważne jest to w okresie dziecięcym, gdy organizm rozwija się i można skorygować nieprawidłowości, które z czasem mogą zmienić w poważne zaburzenia widzenia. Interesujące zadania z liskiem Horacym przeprowadzą Was przez różnorodne pomysły na wprowadzenie odpowiednich ćwiczeń i urozmaicą zabawę.

Właśnie teraz lisek Horacy zaprasza wszystkie dzieci do pracy! Możecie nazwać go też Horek bądź Hori, albo Raś lub Horacek – jak kto woli. Lisek nad wszystko lubi owoce, w kontakcie z nimi podwaja swe moce! Na siłowni zobaczył jagody i wtedy zaczęły się jego przygody! Ćwiczy oczy na lewo i prawo, a pomarańcze biją mu brawo! Nasz Horacy na siłownię chodzi, mogą z nim ćwiczyć i starsi, i młodzi. Każdy dostanie tu dwa karnety. Na koniec grę, by dotrzeć do mety! Już otwierasz pierwsze strony? Tak?! Lisek jest zadowolony!

Ten Horacy to jest Gość,
oczy ćwiczy, nie ma dość!
Marzy często o kimś do pary,
Mówi nawet:
Czary mary!
Niech na siłowni zjawi się ktoś
taki jak ja, cudowny Gość!
Spójrz, Horacy już tam czeka,
ogonkiem macha do Ciebie z daleka!

Beata Kuczewska-Kiełbus

Pedagog specjalny, ortoptysta, terapeuta integracji sensorycznej i neurorozwoju, instruktor gimnastyki korekcyjnej oraz terapeuta uwagi słuchowej. W poradni psychologiczno-pedagogicznej oraz gabinecie Pomagańcza prowadzi zajęcia z dziećmi w wieku przedszkolnym i szkolnym. Konsultuje też rodziców, szkoli studentów, nauczycieli i terapeutów. Holistycznie podchodzi do diagnozy dzieci i indywidualnie dobiera metody pracy do potrzeb swoich małych pacjentów. Prywatnie mama dwójki dzieci, oddana pracy fanka lisków.

Beata

Wydanie Liska Horacego było możliwe dzięki naszym Darczyńcom. Dziękujemy za wsparcie.

Logo Hoya Lens Poland

Razem z nami pomóż dzieciom lepiej widzieć. Wpłać darowiznę.

Zapisz się do Newslettera

Fundacja Widoczne