Mała sroczka

Chcemy wspierać rozwój oczu dziecka, ale wiadomo, że oczy to narząd, będący częścią niezwykłej całości. Spoglądamy całościowo na potrzeby dziecka. W pierwszej części (Mała sroczka ćwiczy oczka 3-4 lata) zadania skierowane są do młodszych grup dzieci przedszkolnych. Ćwiczenia zawarte w tej części książeczce mają na celu rozbudzać kreatywność dziecka, rozwijać mowę, ćwiczyć małą rączkę, koordynację ręka-oko a także doskonalić pracę nad wodzeniem, które będzie szczególnie ważne później, zwłaszcza w procesie czytania.

Pomagamy lepiej widzieć znaczy tu: pomagamy lepiej korzystać ze zmysłu wzroku i przygotować się do szkoły. Zaproponowane ćwiczenia pomogą wzmocnić pracę oczu, bo sprawne oczy dają szanse na dobre czytanie. Poprzez różne zadania, ćwiczymy lepszą fiksację na przedmiocie, płynne wodzenie (śledzenie) przedmiotu, uczymy lepiej czytać – teraz, małymi kroczkami, już na wczesnym etapie, przygotowującym do nauki szkolnej.

Autorką książeczki jest Beata Kuczewska-Kiełbus. Mama dwójki dzieci, pedagog specjalny z wieloletnim doświadczeniem zawodowym, ortoptysta, terapeuta integracji sensorycznej i neurorozwoju, instruktor gimnastyki korekcyjnej, terapeuta zaburzeń uwagi słuchowej, diagnosta dzieci ze spektrum autyzmu (ADOS-2).

książeczka3

Wydanie Małej Sroczki było możliwe dzięki naszym Darczyńcom. Dziękujemy za wsparcie.

Razem z nami pomóż dzieciom lepiej widzieć. Wpłać darowiznę.

Zapisz się do Newslettera

Fundacja Widoczne