You are currently viewing Promieniowanie UV – okulary przeciwsłoneczne

Promieniowanie UV – okulary przeciwsłoneczne

Promienie UV mogą powodować nie tylko krótkotrwały dyskomfort (rażące odblaski, zapalenie oczu), ale w dłuższym czasie mogą także prowadzić do nieodwracalnych zmian chorobowych (przedwczesna zaćma, zwyrodnienie plamki żółtej – AMD). Są niewidoczne i stanowią prawdziwe niebezpieczeństwo dla oczu.

Pamiętajmy, że ochrona przed promieniowaniem UV jest niezbędna przez cały rok. Używanie soczewek przeciwsłonecznych dobrej jakości jest niezwykle istotne. Nie wszystkie soczewki przeciwsłoneczne są jednakowe. Zwykłe barwione soczewki, mimo że przyciemniają oślepiające światło niekoniecznie oferują ochronę przed promieniowaniem UV. Wówczas nasza źrenica oka się rozszerza i wpuszcza do oka jeszcze więcej szkodliwych promieni UV.

Dobrej jakości okulary przeciwsłoneczne sprawiają, że użytkownik uzyskuje coś więcej niż tylko ochronę wzroku – pozwalają one dostrzec wszystkie detale otaczającej nas rzeczywistości, nie zaburzając percepcji barw.

Okulary przeciwsłoneczne powinny być dopasowane do naszego stylu życia. Nieważne czy żyjemy w mieście czy na wsi, czy wolimy biegać, chodzić, odpoczywać na plaży czy spotykać się ze znajomymi.

Okulary przeciwsłoneczne zostały stworzone po to, aby ludzie z przyjemnością korzystali z najlepszego możliwego widzenia w słońcu, aby dostrzegali małe detale oraz piękne widoki w sposób wyraźny i komfortowy.

Dodatkowo okulary przeciwsłoneczne z polaryzacją poprawiają kontrast o około 75%, eliminują ostre, oślepiające odblaski od silnie odbijających powierzchni, poprawiają nasz czas reakcji np.: dla lepszego przewidywania podczas prowadzenia samochodu.

Powstawanie obrazu w oku to skomplikowany proces, przekształcenia światła w impuls elektryczny, który poprzez nerwy oka tworzy w mózgu obraz tego, na co patrzymy.